Pomysły na prezent walentynkowy dla niego

Prezenty na Walentynki dla Niego: Prezenty, aby pokazać swoją miłość

Walentynkowe prezenty dla miłośników dobrej literatury

prezent na walentynki dla niego- słodycze nie stanowi żadnego dylematu dla kobiet, których ukochani uwielbiają czytać książki. W tym roku na rynku wydawniczym ukazało się wiele pozycji wartych polecenia. Które z nich świetnie sprawdzą się w formie prezentu? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Norweski król kryminału powraca

Pod koniec 2022 roku w księgarniach pojawił się “Krwawy Księżyc” Jo Nesbo. Jest to już trzynasta część z serii o Harrym Hole, czyli norewskim śledczym, który specjalizuje się w sprawach dotyczących seryjnych zabójstw. Tym razem ofiarami mordercy są piękne, młode kobiety, których zwłoki znajdowane są w zupełnie niespodziewanym stanie. Harry, jak zwykle, walczy ze swoimi demonami i alkoholizmem, ale przy okazji okazuje się jedyną osobą, która jest w stanie koncertowo poprowadzić tę sprawę, chociaż nie działa na zlecenie policji. Pełna niezwykłych zwrotów akcji i nietuzinkowego poczucia humoru powieść dowodzi, że Harry Hole zawsze trzyma poziom, nawet jeśli nie udaje mu się utrzymać w pozycji pionowej.

Adam Kay, czyli były lekarz, a obecny komik

Adam Kay jest brytyjskim komikiem, który przez siedem lat pracował jako lekarz na oddziale położniczym. Jego debiut “Będzie bolało” stał się wielkim wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii, a później w innych krajach. Połączenie erudycji w zakresie medycyny oraz czarnego poczucia humoru skutkuje słodko-gorzką lekturą, która na przemian wywołuje ataki śmiechu i zmusza do głębokiej refleksji. W 2022 roku ukazała się najnowsza książka autora, a mianowicie “Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny”. Tym razem Adam Kay opowiada o nieznanych z poprzednich książek sytuacjach oraz swoim życiu prywatnym, zapewniając czytelnikom znakomitą zabawę.

“Dziadkowie”, czyli historia jak ze scenariusza

“Dziadkowie” Martina Caparrosa to książka poświęcona dziadkom autora, których losy ułożyły się ciekawiej niż niejeden scenariusz. Jeden z dziadków był polskim Żydem, który jeszcze w latach dwudziestych XX wieku wyemigrował do Argentyny, a później stracił większą część rodziny w Holokauście. Drugi z kolei znalazł się w Argentynie po ucieczce z ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Jest to ciekawa propozycja dla czytelników interesujących się historią XX wieku.

Daniel

w górę